wtorek, 25 lipca 2017

Programu Poleceń Booking.com czyli jak obniżyć koszty noclegów

Koszty noclegów bardzo często znacznie zwiększają całkowitą kwotę wydaną na zaplanowany wyjazd. Jak można je obniżyć ? Każdy ma swoje sposoby, choć znam takich, którzy zwyczajnie dokonują rezerwacji bez uwzględniania korzyści jakie stwarza konkurencyjny rynek (programy lojalnościowe, jednorazowe kody rabatowe, czy programy poleceń). 


Osobiście preferuje tanie noclegi zwykle w hostelach / hotelach wykorzystując aktualne możliwości, a swego czasu nawet o takich pisałem (link) kiedy aktywnie korzystałem z Aklamio. W między czasie na rynku pojawiają się różne inne możliwości (np. częściowe zwroty za rezerwację (w bookin.com) np. przez link ze stronki Wizz Air, 10 nocleg free w Hostel.com, czy inne.

Aktualnie działa bardzo fajny program poleceń "Programu Poleceń Booking.com" i na tę możliwość chciałbym zwrócić uwagę, bo daje on bardzo wymierne korzyści wszystkim użytkownikom. 

Jak działa, co daje i ile to pytania, które same się nasuwają. W krótkiej informacji postaram się temat przybliżyć. 


Chyba najkorzystniej wypada kiedy adres zamieszkania mamy w UK. (nie jest to konieczne, ale po kraju przypisana zostanie jednostka rozliczeniowa w przypadku UK będzie to 15 GBP zwrotu za polecenie / rezerwację, a w przypadku Polski będzie to odpowiednio 50 / 60 PLN. W złotówkach jest znacznie mniej, ale wcale nie mało, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby przenieść się na wyspy (chociaż na jakiś czas) :-). Przy czym nie musimy zakładać nowego konta, a wystarczy dokonać odpowiednich ustawień na już istniejącym).  

Jako przykład opiszę swoje pierwsze doświadczenie z programem: konto booking.com (kraj zamieszkania UK. Dla rezerwacji za minimum 30 GBP zwrot (na wskazaną kartę) 15 GBP.  
Po pierwsze trzeba użyć linku polecającego (np. mojego): 


Jeśli skorzystała(e)ś z mojego linka chętnie zarekomenduję Twój Referrals, dopisując do listy poniżej (proszę o info na e-maila): 

https://www.booking.com/s/msacza75

W ten sposób masz większe szanse na zgarnięcie nawet 150 GBP. Jak ? o tym poniżej.

Wchodząc przez linka polecającego praktycznie zostaniemy poinformowani o tym, co trzeba zrobić, aby zarobić 15 GBP. 
Informacyjnie na dole wybranej przez nas rezerwacji pojawi się informacja z czyjego linku korzystasz. 

Z lewej strony twojej rezerwacji widoczna będzie informacja jak poniżej 


Po drugie:
Przetestowałem program używając linku znajomego. Wybierając noclegi za ponad 30 GBP. Po dokonaniu rezerwacji na moim koncie utworzyła się zakładka "Kasa za darmo" w której widzę informacje o statusie / realizacji poleceń. Od tego momentu mam też utworzony swój własny Referrals (link), który mogą do rezerwacji użyć twoi znajomi. 

Podobnie osoba polecająca dostaje informację, że ktoś użył jej linka i wyświetla się jej status realizacji polecenia. Jeśli dokonasz rezerwacji a potem ją anulujesz stosowny zapis również wyświetli się - jako "Rezerwacja anulowana". Po dokonaniu rezerwacji status nagrody wyświetla się jako oczekująca, a po odbyciu noclegu przyszedł e-mail potwierdzający jej przyznanie. Wówczas należy wejść przez otrzymanego linka na swoje konto Booking.com i zaznaczyć na jaką kartę debetową / kredytową ma być dokonany zwrot (nie musi być to karta w funtach). W moim przypadku po zaznaczeniu na jaką kartę chcę otrzymać zwrot, pieniądze wpłynęły na kartę po 7 dniach, a poprzedził ją e-mail informacyjny. 
  

Tym sposobem z kwoty 32 GBP 3 noclegi kosztowały mnie 17 GBP. a mój znajomy (a właściwie nieznajomy) również zarobił 15 GBP.      
Programu Poleceń Booking.com jest bardzo prosty, przejrzysty i można zgarnąć aż do 150 GBP. 

Zważywszy że na Booking.com była całkiem fajna oferta noclegu dodatkowe 15 GBP sprawiło, że z niej super ofertę. Jak będzie u Ciebie ? Zależy wyłącznie od Ciebie, a ja jedynie potwierdzam, że działa i polecam tę ofertę. Nie jestem ekspertem, ale jak masz pytania skontaktuje się ze mną postaram się pomóc. 

W kwestii technicznej: na moim kompie logując się przez Opere lub IE nie widzę zakładki "moja kasa". Dopiero Mozilla umożliwia mi jej podgląd. Ale też można odwiedzając booking.com wejść przez linka polecającego, wówczas zakładka moja kasa jest widoczna na wszystkich przeglądarkach.


Pełne warunki zamieszczam poniżej (info z Booking.com):Warunki Programu Poleceń Booking.com

Zgodnie z warunkami Programu Poleceń klienci Booking.com, którzy dokonali rezerwacji („Osoba Polecająca”), mogą zdobyć Bonusy z Poleceń w rezultacie polecenia Osobom Zaproszonym (w sposób opisany poniżej) usług portalu rezerwacyjnego Booking.com. Poniższe Warunki Programu Poleceń Booking.com mają zastosowanie do Osób Polecających i Osób Zaproszonych (zwanych łącznie „Uczestnikami”) biorących udział w Programie Poleceń Booking.com.
Booking.com ma prawo zawiesić lub zakończyć funkcjonowanie Programu Poleceń Booking.com lub wprowadzić w zmiany w jego Warunkach w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

Informacje o Osobie Zaproszonej:

Udział w Programie Poleceń Booking.com jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez Osobę Zaproszoną na publikację przez Booking.com według własnego uznania firmy imienia i zdjęcia profilowego Osoby Zaproszonej oraz statusu Kwalifikującej się Rezerwacji w ustawieniach na profilu Osoby Polecającej w celu poinformowania Osoby Polecającej o statusie zdobytego Bonusu z Polecenia. Booking.com nie będzie udostępniać nazwy obiektu lub konkretnych terminów zameldowania/wymeldowania. Jeśli nie życzysz sobie, aby Osoba Polecająca otrzymała takie informacje na Twój temat, prosimy o niefinalizowanie rezerwacji dokonanej przy użyciu Linku Polecającego. Twój udział w Programie Poleceń Booking.com zostanie wstrzymany.

1. Kryteria kwalifikacji

Uczestnicy, czyli Osoba Polecająca i Osoba Zaproszona, muszą mieć skończone 18 lat. Mieszkańcy stanów Nowy Meksyk i Hawaje, a także pracownicy The Priceline Group Inc. i ich spółek powiązanych oraz uczestnicy (w tym ich przedstawiciele i personel) Programu dla Partnerów Afiliacyjnych Booking.com nie mogą brać udziału w Programie.

2. Bonus z Polecenia

 • Bonus z Polecenia można otrzymać w następujący sposób:
  • Osoba Polecająca udostępnia Link Polecający podany na stronie Booking.com („Link Polecający”). Osoba Polecająca nie jest jednak upoważniona do korzystania z tego Linku Polecającego ani płatnych promocji, w tym marketingu online;
  • Osoba, która otrzymuje link („Osoba Zaproszona”) dokonuje Kwalifikującej się Rezerwacji za pośrednictwem strony Booking.com po kliknięciu w Link Polecający; oraz
  • Pobyt Osoby Zaproszonej będący rezultatem Kwalifikującej się Rezerwacji zostaje potwierdzony przez zarezerwowany obiekt na Booking.com; oraz
  • Osoba Polecająca i Osoba Zaproszona utworzyły w racjonalnym terminie po zakończeniu pobytu konto użytkownika i zapisały w jego ustawieniach dane ważnej karty w celu otrzymania nagrody.
  • Osoba Polecająca i Osoba Zaproszona muszą być innymi osobami.
 • Rezerwacja jest uznawana za „Kwalifikującą się Rezerwację”, gdy została dokonana przy użyciu Linku Polecającego, a jej całkowita cena wyświetlona na Booking.com (z wyłączeniem wszelkich kosztów poniesionych na rzecz obiektu na miejscu) stanowi co najmniej dwukrotność wysokości Bonusu z Polecenia przysługującego Osobie Zaproszonej. Przy obliczaniu wysokości Bonusu z Polecenia Booking.com uwzględni tylko jedną Kwalifikującą się Rezerwację na jedną Osobę Zaproszoną.
 • Jeśli Booking.com uzna, że Osoba Polecająca i Osoba Zaproszona spełniły Warunki Programu Poleceń, nagrodzi je wówczas bonusem („Bonus z Polecenia”) zgodnie z zapisami zawartymi w zaproszeniu do wzięcia udziału w Programie Poleceń Booking.com. Uczestnicy otrzymują Bonus z Polecenia automatycznie jako uznanie na karcie, której dane zostały zapisane na koncie użytkownika. Jeśli będzie to konieczne, Booking.com może wysyłać wiadomości e-mail do Osoby Polecającej i Osoby Zaproszonej w celu przypomnienia o konieczności utworzenia konta użytkownika i zapisaniu na nim danych ważnej karty, aby możliwe było przekazanie na nią kwoty Bonusu z Polecenia.
 • Bonusu z Polecenia nie można przenieść na inną osobę, sprzedać, ani wymienić na gotówkę lub jej ekwiwalent.
 • Osoba Polecająca może otrzymać Bonus z Polecenia w sumie maksymalnie 10 razy.
 • Każda Osoba Zaproszona może skorzystać z Linku Polecającego tylko raz, także jeśli ma ona dostęp lub otrzymała kilka Linków Polecających od różnych Osób Polecających.
 • Uczestnicy będą odpowiedzialni za wszelkie należności lub podatki, które mogą zostać naliczone w związku z otrzymaniem lub wypłatą Bonusu z Polecenia.
 • Kwota Bonusu z Polecenia jest obliczana automatycznie na podstawie wykorzystania Linków Polecających i dokonywania Kwalifikujących się Rezerwacji za pośrednictwem portalu rezerwacji online Booking.com. Booking.com zachowuje prawo do sprawdzania według własnego uznania przestrzegania Warunków Programu Poleceń Booking.com.

3. Wyświetlanie Linków Polecających

Osoba Polecająca nie będzie udostępniać ani przekazywać Linków Polecających odbiorcom, co do których nie istnieje racjonalna podstawa, by sądzić, że są szczerze zainteresowane podróżowaniem i docenią zaproszenie zawarte w Linku Polecającym, przy jednoczesnym przestrzeganiu obowiązujących przepisów prawa antyspamowego. Osoba Polecająca zabezpieczy i zwolni z odpowiedzialności Booking.com, jej dyrektorów, członków zarządu, pracowników, akcjonariuszy, pośredników i następców z tytułu wszelkich roszczeń, które mogą wyniknąć z niezgodnego z prawem udostępniania bądź przekazywania Linku Polecającego.

4. Zapobieganie łapówkarstwu

Poprzez udostępnienie Linku Polecającego, dokonanie Kwalifikującej się Rezerwacji oraz aby kwalifikować się do otrzymania Bonusu z Polecenia, każdy Uczestnik wyraża zgodę na i akceptuje następujące przepisy służące przeciwdziałaniu łapówkarstwu: Nie jesteś urzędnikiem państwowym. „Urzędnicy państwowi” to wszyscy pracownicy instytucji rządowych, kandydaci na urzędy państwowe i wszyscy pracownicy spółek (w całości lub części) będących własnością rządu lub przez niego kontrolowanych, publicznych organizacji międzynarodowych i partii politycznych (w tym każdy urzędnik lub przedstawiciel takiej instytucji). Urzędnicy państwowi nie są upoważnieni do otrzymania Bonusu z Polecenia. Jeśli jesteś urzędnikiem państwowym, jesteś zobowiązany nas niezwłocznie o tym poinformować. W odniesieniu do działań związanych z polecaniem (lub w nagrodę za nie) (w tym zabieganie o nowych użytkowników, partnerów i/lub działania marketingowe i promocyjne na rzecz Booking.com) oraz Bonusem z Polecenia, (i) nie będziesz bezpośrednio lub pośrednio (a) oferować, obiecywać lub udostępniać podmiotom trzecim (w tym urzędnikom państwowym oraz przedstawicielom, urzędnikom czy kandydatom partii politycznych) lub (b) próbować uzyskać, przyjmować lub uzyskiwać obietnicę otrzymania, dla siebie lub innego podmiotu, żadnego prezentu, płatności, wynagrodzenia, uznania lub korzyści jakiegokolwiek rodzaju, które mogłyby zostać uznane za łapówkę lub niezgodne z prawem działania korupcyjne, oraz (ii) będziesz działać zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa antykorupcyjnego (włącznie z Amerykańską Ustawą o Zagranicznych Praktykach Korupcyjnych oraz Brytyjską Ustawą Antykorupcyjną).

5. Postanowienia różne

 • Booking.com zachowuje prawo to zweryfikowania uczestnictwa w Programie Poleceń Booking.com pod kątem jego zgodności ze stanem faktycznym i prawem oraz podjęcia odpowiednich kroków w przypadku wykrycia oszustw. Może się to przejawiać w anulowaniu przez Booking.com Kwalifikującej się Rezerwacji. Bonus z Polecenia zgromadzony w drodze niezgodnych ze stanem faktycznym i niniejszymi Warunkami Programu Poleceń Booking.com zostanie unieważniony oraz Booking.com może żądać jego spłaty.
 • Oryginalna angielska wersja Warunków może zostać przetłumaczona na inne języki. Tłumaczenie wykonywane jest przez pracowników firmy, w związku z czym Uczestnicy nie mogą domagać się żadnych praw na jego podstawie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących treści lub interpretacji tychże Warunków lub w przypadku ich niezgodności lub rozbieżności pomiędzy wersją angielską oraz którąkolwiek z wersji językowych, punktem odniesienia jest zawsze wersja angielska, która jest, w stopniu określonym przez obowiązujące przepisy prawne, ostateczna i rozstrzygająca. Wersja angielska będzie również wykorzystywana w postępowaniach prawnych.
 • Jeśli którykolwiek z zapisów niniejszych Warunków przestanie obowiązywać, być wiążący lub nie będzie możliwy do przestrzegania, pozostałe postanowienia zachowają swoją ważność. W tym przypadku takie nieważne postanowienia zostaną mimo to wyegzekwowane w największym możliwym stopniu dopuszczalnym przez obowiązujące prawo, a każdy Uczestnik co najmniej wyrazi zgodę na akceptację podobnego rezultatu wynikającego z nieważnego, niemożliwego do wyegzekwowania lub niewiążącego postanowienia, biorąc pod uwagę treść i cel niniejszych Warunków.
 • W zakresie dopuszczonym przez obowiązujące przepisy prawa niniejsze Warunki Programu Poleceń Booking.com podlegają wyłącznie prawu holenderskiemu i będą zgodnie z nim interpretowane. Wszelkie spory wynikające z zapisów zawartych w niniejszych Warunkach lub z nimi związane będą rozstrzygane wyłącznie przez odpowiedni sąd w Amsterdamie w Holandii.
 • Program Poleceń Booking.com został zorganizowany przez spółkę Booking.com B.V., z siedzibą pod adresem: Herengracht 597, 1017 CE Amsterdam, Holandia.