piątek, 2 marca 2018

Marzycielska Poczta (Honolulu) USA - W 40 Dni Dookoła Świata "Pocztówka z Podróży"Honolulu (Stany Zjednoczone) to od roku 1845 stolica stanu Hawaje. To właśnie w tym mieście znajduje się słynna plaża Waikiki, a nieopodal międzynarodowego portu lotniczego równie słynna baza wojskowa Pearl Harbor. Dzisiejsze Honolulu to nowoczesne i bardzo atrakcyjne miasto z doskonale przygotowaną pod turystykę infrastrukturą, dzięki czemu przyciąga miliony odwiedzających. 


W licznych nie rzadko ekskluzywnych hotelach, sklepach i pasażach codziennie goście wydają ogromne sumy w dolarach. To właśnie z tego miasteczka wysyłam kolejną partię pocztówek w ramach Akcji "Pocztówka z podróży" dla dzieci z Marzycielskiej Poczty, a zaadresowałem je do:

01. Emilka Kocurek
02. Ewa Dąbrowska
03. Irmina Rychlicka
04. Julia Skonieczek
05. Katarzyna Krupa
06. Krystian Greneczko
07. Krzyś Majka
08. Kuba Ostasz
09. Lenka Krakowczyk
10. Maciej Oświeciński 
11. Martynka Kurek
12. Mateusz Halejcio
13. Monika Jadczak
14. Natalia Dobska
15. Natalia Sidło 
16. Nikola Kowalik
17. Paweł Majewski
18. Tobiasz Nowicki
19. Szymon Gromada
20. Wiktoria Gałka
21. Wiktoria Kępińska
22. Wiktoria Mering
23. - 27. Sponsorzy

Na Hawajach pozostaje kilka dni, w tym jeden dzień ekstra, a to za sprawą przekroczenia linii zmiany datyZ Sydney w Australii wyleciałem w piątek 2-go marca wieczorem, a do Honolulu w USA po 9 godzinach lotu przybyłem również w piątek 2-go marca, tyle że o świcie. Tak się dzieje w podróży z zachodu na wschód - odejmujemy dzień od bieżącej daty (obowiązującej po zachodniej stronie linii). Zatem jeden dzień zyskałem ekstra na zwiedzanie wyspy :-). Ale żeby uściślić raczej dwóch wysp, bo pod koniec pobytu na Hawajach lecę na jeszcze jedną hawajską wyspę Kahului, no ale o tym oczywiście będzie w poście z Hawajów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz