środa, 14 września 2016

Marzycielska Poczta - Mińsk (Białoruś) "Pocztówka z podróży"


Pocztówki z Mińska wędrują do:


1. Kasia K.
2. Kuba O.
3. Nikola K.
4. Maciej O. 
5. Szymon G.

Czas na kolejne pocztówki, tym razem z Białorusi ... 

W małych urzędach pocztowych z wysyłką kartek raczej ciężko. Nie to że nie można kupić czy wysłać, ale zwyczajnie nie ma z czego wybrać :-). No i mi się trafiło, że obsługa jakby mało chętna do pracy. Kartki jak najdalej odsunięte od klienta (na tyle daleko, że nie bardzo wiadomo co na nich jest) :-) i przy tym wybór prawie żaden. Dostępne praktycznie wyłącznie z Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie z 2014'. Kiedy mimo to zdecydowałem się na zakup okazało się, że nie ma tyle ile chcę, wiec zrezygnowałem. 


... Jednak w ostatni dzień pobytu w Mińsku zawędrowałem na pocztę przy Placu Niepodległości. Wielki budynek kryje w sobie bardzo elegancką i dobrze zaopatrzoną placówkę pocztową. Prawdziwy raj pocztówkowy, z kolekcjami znaczków oraz kolorowych okolicznościowych kopert. Tu nie było problemu z ilościami, tu był problem na co się zdecydować :-). Uprzejma pani zaproponowała nawet stempel okolicznościowy z Białorusi, którym opieczętowałem (gdzie się da !) wysłane kartki i listy.      

Mam nadzieję, że zainteresowanym sprawią radość, a wszystkich tych którzy zechcieliby przyłączyć się do akcji Marzycielska Poczta serdecznie zapraszam na: http://marzycielskapoczta.pl/ (link).


Szczegółowy opis akcjihttp://marzycielskapoczta.pl/marzycielska-poczta-szczegolowy-opis-akcji/ (link)


"Czym jest Marzycielska Poczta ? 


Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentujemy profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem"

"W czym tkwi magia Marzycielskiej Poczty ?


Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.
Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszające. Odwiedzając profile można na bieżąco dowiedzieć się o wydarzeniach w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje u nas ciepła, pełna troski atmosfera. Jesteśmy po prostu jedną, wielką rodziną! "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz