poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Torremolinos (Hiszpania) Jedna z plaż Costa del Sol


Po Granadzie (aby nie wkradła się monotonia) dołożyłem pobliskie miasteczko Torremolinos. Ma ono powierzchnię zaledwie 20 km², ale znajduje się w nim również plaża Costa del Sol, która jest przedmiotem mojego zainteresowania.  Zwyczajnie chciałem się wyleżeć w jakimś fajnym miejscu i wybór padł właśnie na to miasteczko. Torremolinos leży 7 km na zachód od Malagi, blisko lotniska.  Z tego też względu Torremolinos to równie ważny ośrodek turystyczny Andaluzji, a przez dbałość i ciągłą poprawę warunków to dziś jedno z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii.  
  Głowna arteria miasta to słynna  ulica Calle San Miguel, po której kręci się mnóstwo ludzi praktycznie o każdej porze dnia. Z racji występowania tam różnych sklepików z pamiątkami turyści chętnie tu zaglądają licząc na znalezienie czegoś szczególnego dla siebie. Można tu znaleźć sporo wyrobów rzemieśliczych, typowych ale i atrakcyjnych pamiątek z Hiszpanii i również artykuły renomowanych firm. Na końcu Calle San Miguel znajduje się ulica Cuesta del Tajo. Ta z kolei prowadzi do starej dzielnicy rybackiej Torremolinos, o nazwie El Bojandillo, a dalej rozciąga się malownicza plaża. To tutaj spędzam beztrosko sporo czasu, korzystając z promieni słonecznej Andaluzji.

Dzięki swojemu położeniu i otoczeniu masywem górskim o nazwie Sierra de Mijas miasto posiada swoisty mikroklimat dzięki czemu w Torremolinos jest 320 słonecznych dni w roku przy średnie rocznej temperaturze 22 stopni Celcjusza. Ja miałem przyjemność zaznać temperatury ok. 30 stopni, a był to kwiecień. Pod potrzeby turystów w miasteczku znajduje się setki restauracji, knajp, barów i miejsc rozrywki.  Torremolinos słynie również z intensywnego życia nocnego oferując również imprezy w licznych klubach dla dorosłych.    Generalnie wzdłuż wybrzeża o dość szerokich plażach rozciąga się piękna zadbana promenada, a także parki i publiczne ogrody z kwiatami i tropikalną roślinnością. Na ulicach słychać przeróżne języki bowiem miasto odwiedzają liczni turyści z różnych zakątków Europy. Ponoć na uwagę zasługuje bajeczny Aqualand, ale nie miałem okazji go odwiedzić zadowoliłem się bezpłatną plażą. :-)   przydatne linki:
--------------------------
http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/HomeAenaAeropuertos/en/Home.html (link) info np. o komunikacji z lotnisk w Hiszpanii)


orientacyjne koszty:
--------------------------
pociąg Malaga - Torremolinos - Malaga - 3,50 EUR (15 PLN)


Więcej zdjęć z: Malaga oraz: Granada, Torremolinos (Hiszpania)

Relazje z: Granada, Malaga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz